Międzynarodowe czytanie Sejmu Kobiet Arystofanesa

Rzeszów

22.03.2024 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czytania Sejmu Kobiet Arystofanesa, który odbywał się w ramach 18. edycji Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki w Lyonie.

Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie była jedną z ośmiu instytucji kulturalnych w Polsce, w których młodzież zmierzyła się z tekstem Arystofanesa. Głośne czytanie odbywało się w języku greckim, polskim i angielskim.

W dniu wczorajszym na facebookowej stronie Festiwalu udostępniony został film, w którym uczniowie klasy z VIII Liceum Ogólnokształcącego czytali fragment utworu w języku angielskim.

Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie kolejnych filmów ilustrujących dzielenie się przez młodzież ideałami literatury klasycznej ponad granicami, językami i czasem…

https://www.facebook.com/watch/?v=800985775296703&rdid=njrYTppg43CZpzIh

Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia rzeszowskiej odsłony Czytania Arystofanesa, które wpisują się w punkt 1. Podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024.

Zachęcamy również do zapoznania się z działalnością zespołu nauczycielek bibliotekarek w ramach monitorowania postępów podkarpackich przedszkoli w realizacji „Programu wsparcia dwujęzyczności w podkarpackich przedszkolach”, dzięki któremu przedszkolaki mają szansę nauki języka angielskiego od najmłodszych lat.

WCAG do filmu:
Uczniowie siedzą w półokręgu. Za nimi znajdują się banery: Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Jedna z uczennic czyta fragment utworu Arystofanesa wcielając się w postać Praksagory.

 

Autor: Małgorzata Mika-Zarębska