IBUK Libra - czytelnia online

Usługi

Ibuk Libra to serwis zawierający elektroniczne wersje książek naukowych publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie wraz z bibliotekami pedagogicznymi woj. podkarpackiego (w Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu i filiami) oraz bibliotekami pedagogicznymi woj. małopolskiego (w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu) utworzyły konsorcjum: Galicyjskie Biblioteki Pedagogiczne. Razem zapewniamy dostęp do ponad 6000 tytułów w Ibuku.
Każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z bibliotek, może za darmo korzystać z wszystkich wykupionych publikacji i czytać je online bezpośrednio na komputerach na terenie bibliotek oraz na komputerach domowych (po pobraniu kodu aktywacyjnego ze strony biblioteki).
Przy korzystaniu z serwisu Ibuk Libra zalecane jest używanie aktualnej wersji Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, IE v.10. Szczegółowe informacje - "Ibuk Libra - Informacje Techniczne".
Ibuk Libra pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również na zaawansowaną pracę z e-książką (dodawanie zakładek, notatek, wyszukiwanie wewnątrztekstowe, tagowanie, tworzenie własnej półki z książkami, czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych). Sprawdź nowe funkcje e-czytelni.
Aby korzystać z zaawansowanych narzędzi do pracy z tekstem należy utworzyć swoje osobiste konto myIBUK: (adres e-mail, hasło), przy korzystaniu z oferty z komputera domowego podać także kod aktywacyjny PIN - Jak dodać kod PIN? - instrukcja

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dotyczący rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra. 

 Wejdź na www.libra.ibuk.pl i czytaj całą dobę.

Autor: PBW