Warsztaty PUS

Sędziszów Młp

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej –​ filii w Sędziszowie Młp. 04.02.2020 r. odbyły się warsztaty oparte na pomocach oraz materiałach edukacyjnych i terapeutycznych   Wydawnictwa  EPIDEIXIS.  Wzięli w nich udział nauczyciele przedszkoli i klas wczesnoszkolnych placówek powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W warsztatach wykorzystane zostały następujące materiały edukacyjne:

-System Edukacji PUS (Pomyśl – Ułóż – Sprawdź) to system, który łączy naukę, zabawę i samokontrolę. Stanowi on skuteczną pomoc w edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poszerza i utrwala wiedzę rozwijając aktywność poznawczą dziecka w procesie samokształcenia. Uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Służy do nauki, zabawy i terapii indywidualnej i grupowej, w przedszkolu, w szkole i w domu.

-System Edukacji PALETA łączy w sobie zabawę, naukę i samokontrolę. Stanowi skuteczną pomoc w edukacji dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Służy do zabawy indywidualnej i grupowej motywując wszystkich – mniej i bardziej zdolnych do zdobywania, poszerzania i utrwalania wiedzy.

-Mozaika to materiał edukacyjny dla dzieci i dorosłych, który rozwija umiejętności twórcze poprzez układanie z klocków wielu wzorów zróżnicowanych pod względem ilości, kształtów i kolorów. Mozaika doskonali koncentrację, umiejętność analizowania, tworzenia logicznych struktur i kombinacji. Oprócz manipulowania klocki mozaiki mogą służyć również do obrysowywania, co pozwala poprawiać nie tylko sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową, analizę i syntezę wzrokową, ale jednocześnie działa pozytywnie na układ nerwowy.

Prowadzące warsztaty zaprezentowały ofertę gier, puzzli i zabaw, które Wydawnictwo przygotowało dla urozmaicenia narzędzi i metod wspomagających rozwój i edukację. Nauczycielki wypróbowały przedstawione pomoce i deklarowały chęć posiadania ich w miejscach pracy oraz wykorzystywania ze swoimi uczniami.

Autor: Krystyna Kozdroń