Sejmik Ekologiczny

Sędziszów Młp

07.11.2019 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - filia z Sędziszowa Małopolskiego miała przyjemność  gościć na Sejmiku Ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach.

We współczesnym świecie niezwykle ważnym procesem jest podnoszenie świadomości ekologicznej, która ma wpływ na odpowiedzialność za stan naszego środowiska i zdrowie człowieka.

Nauczyciele i młodzież z wielkim zaangażowaniem podeszli do zorganizowania tej inicjatywy. Zaproszeni zostali również eksperci, którzy swoimi wykładami przybliżyli uczestnikom tematykę zdrowego, ekologicznego odżywiania i ekologicznego kształtowania środowiska. Wykłady i prezentacje przedstawiły:

Małgorzata Soroń – dietetyk Centrum Dietetycznego Medyk w Rzeszowie, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z wykładem „Toksyczność w życiu codziennym”

Marta Pisarek – dr inż. arch. kraj, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie z wykładem „Hortiterapia jako element Zielonej Terapii w Polsce”.

W spotkaniu na tak istotne i ważkie społecznie tematy, nie mogło zabraknąć biblioteki pedagogicznej, która zaprezentowała wystawkę tematyczną najnowszej literatury. Sejmik dał nam możliwość zareklamowania oferty Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, promocji jej działalności i przedstawienia najnowszych e-usług.

Oprócz młodzieży z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Sejmiku wzięli udział uczniowie klas ósmych z trzech gmin powiatu: Ropczyc, Sędziszowa Młp. i Ostrowa.

Oprócz wiedzy, która była ucztą duchową; była też uczta dla ciała w postaci wspaniałego, pysznego poczęstunku przygotowanego przez uczniów szkoły.

Serdecznie dziękując za zaproszenie Panu Dyrektorowi Bogusławowi Wojnowskiemu, nauczycielkom-organizatorkom Paniom: Magdalenie Charchut, Halinie Wiktor, Katarzynie Bober i Elżbiecie Szerszeń oraz całej społeczności Zespołu Szkół Agro-Technicznych, pozostajemy w nadziei na aktywną współpracę i gorąco zapraszamy do biblioteki pedagogicznej.

Autor: Krystyna Kozdroń, autor zdjęć: Katarzyna Jaworek