Zakończenie III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników

Rzeszów

W dniu 27 maja 2017 r. odbył się Finał  III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników w Katowicach, połączony z VI Wielką Zabawą Rodzinną. W ostatnim etapie konkursu uczestniczyło 21 drużyn z klas 1-3 oraz 18 drużyn z klas 4-6. Województwo podkarpackie w finale reprezentowały dwie drużyny z klas 1-3: drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Radymnie (powiat jarosławski) w składzie: Malwina Piętka (III a), Otylia Stryczek (III c), Jagoda Madejowska (III c); opiekun Marta Czerniecka oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku w składzie: Ignacy Szpunar  (II a), Karolina Porada (III c), Oliwia Tonia (III b); opiekun Renata Łojko.

W dniu finału rozegrały się drużynowe potyczki literackie o tytuł Mistrza Czytania. Finaliści musieli się wcześniej zapoznać z następującymi książkami: "Zezia i Giler" Agnieszki Chylińskiej (kl. 1-3) oraz "Język Trolli" Małgorzaty Musierowicz (kl. 4-6).

Drużyny z Podkarpacia uzyskały w teście finałowym po 99 punktów/100. Zwycięzcę wyłoniono po dogrywce, w której uczestniczyło 10 drużyn z maksymalną liczbą punktów. Mistrzem Czytania została drużyna z Zespołu Szkół nr 8 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Toruniu.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz drużynom z Podkarpacia, które uzyskały bardzo wysokie wyniki. Więcej informacji o przebiegu i wynikach finału wraz ze zdjęciami: http://www.wielka-liga.pl/pages/wlc.php oraz  https://www.facebook.com/WielkaLiga/

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, która pełniła funkcję Koordynatora Wojewódzkiego III edycji projektu, dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i bibliotekarzom, uczestniczącym w tym ciekawym czytelniczym przedsięwzięciu, trwającym od 17.10.2016 do 27.05.2017 r. Liczymy na wspólną podróż literacką w kolejnej edycji…

Autor: Izabela Tomoń-Bąk