Wyniki Półfinału III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników

Rzeszów

Znane są już wyniki półfinału III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników (http://wielka-liga.pl/pages/wlc_wyniki_polfinal.php). Do trzeciego etapu awansowało 21 drużyn z kl. 1-3 oraz 18 drużyn z kl. 4-6, które w testach uzyskały min. 92 punkty (na 100). Zmierzą się one w finale 27 maja 2017 r. w Katowicach. Województwo podkarpackie w finale będą reprezentowały 2 drużyny z kl. 1-3, które zdobyły po 92 punkty:

- drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Radymnie (powiat jarosławski) w składzie: Malwina Piętka III a, Otylia Stryczek III c, Jagoda Madejowska III c; opiekun Marta Czerniecka,

- drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku w składzie: Ignacy Szpunar II a, Karolina Porada III c, Oliwia Tonia III b; opiekun Renata Łojko.

O krok od finału była drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu (powiat mielecki), ze wspaniałym wynikiem 91 punktów (zabrakło tylko 1 punktu!).

Wśród półfinalistów w kategorii kl. 4-6 najlepsza w naszym województwie okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Kraczkowej (powiat łańcucki), zdobywając 85 punktów.

Serdecznie gratulujemy finalistom i wielu drużynom, które osiągnęły wysokie wyniki, jak również wszystkim uczestnikom – Wspaniałym Czytelnikom, życząc wielu sukcesów oraz radości płynącej z czytania.

Autor: PBW