Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem podczas II Ogólnopolskiego Forum Doradców Metodycznych

Rzeszów

4 czerwca w gościnnych progach Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się II Ogólnopolskie Forum Doradców Metodycznych, pod hasłem: Na torach edukacji. Organizatorem wydarzenia był Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich, który zabrał uczestników w podróż muzyczno-literacką z elementami kultury lasowiackiej.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowała z tej okazji zestawienia bibliograficzne oraz wystawę „Pociąg do książek”, promującą jej bogate zbiory, dobrane zgodnie z tematyką forum, które można było przeglądać w „poczekalni”.
Wśród prezentowanej literatury znalazły się książki cenionego tłumacza oraz autora popularnych książek dla dzieci i młodzieży – Pawła Beręsewicza, specjalnego gościa tegorocznego wydarzenia. Jego nazwisko pojawiło się na nowej liście lektur uzupełniających dla klas IV-VIII, proponowanej przez ekspertów, jako autora utworu „Wszystkie lajki Marczuka” oraz współautora antologii „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”.
Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem było ostatnią, literacką stacją „na torach edukacji”. Pisarz, wspólnie z Wicedyrektorem ds. PBW w Rzeszowie – Panią Beatą Michałuszko oraz uczniami Zosią i Mateuszem, rozmawiali przy tradycyjnej „herbatce” o czytelnictwie, lekturach szkolnych, bohaterach literackich oraz dylematach i kompromisach moralnych, wciągając w dyskusję najmłodszych gości wydarzenia, piątoklasistów ze SP nr 25 w Rzeszowie, którzy wcześniej uczestniczyli w pokazowej lekcji muzyki.
Na pamiątkę spotkania Pan Paweł Beręsewicz zostawił dedykacje dla czytelników naszej biblioteki w jednej z eksponowanych książek jego autorstwa. Zbiory z wystawy „Pociąg do książek” dojechały szczęśliwie do biblioteki „pod dobrym adresem”, gdzie są obecnie prezentowane w gablotach, w oczekiwaniu na nowe, czytelnicze podróże.

Autor: PBW