Gra miejska

Rzeszów

Niepodległość przechowana w księgach i pamiątkach – odszukaj, dotknij, zobacz… : zajęcia z elementami gry miejskiej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie

Gra wystartuje 13 marca o godz. 10:00 z budynku Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, przy ul. Gałęzowskiego 4, zakończy się przy ul. Towarnickiego 3, w Czytelni. Organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, która tym samym włącza się w obchody 100 rocznicy śmierci Płk. Leopolda Lisa-Kuli – bohatera walk o niepodległość. Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego, któremu patronuje płk. Leopold Lis-Kula, przez udział w grze uczci pamięć bohatera, stawianego przez szkołę za wzór do naśladowania. Uczestnicy wyposażeni w mapę, będą zatrzymywać się w zaznaczonych miejscach związanych z wydarzeniami historycznymi oraz postaciami związanymi z ruchami niepodległościowymi w Rzeszowie (pomnik Kościuszki w Rynku – miejsce manifestacji patriotycznych mieszkańców Rzeszowa w lutym i październiku 1918 r., pomnik Leopolda Lisa-Kuli na Placu Farnym oraz upamiętniająca rzeszowskiego bohatera tablica na ścianie kościoła farnego). Po dotarciu do Czytelni młodzież zostanie podzielona na grupy, z których każda będzie miała do wykonania zadanie w formie zagadek, różnego rodzaju szyfrów i kodów QR, powiązanych z wyszukiwaniem informacji w bibliotecznym katalogu Integro.

Do końca roku 2019, zapraszamy do wspólnego poznawania historii wszystkie zainteresowane szkoły średnie, z którymi będziemy odwiedzać miejsca związane z historią walk o niepodległość  w Rzeszowie.

Zgłoszenia są przyjmowane pod nr 17 85 33 442
 

Autor: PBW