BIBLIOTEKA BLIŻEJ CIEBIE, czyli o naszych nowych e-usługach

Rzeszów

Szanowni Państwo,
zachęcamy do zapoznania się z nowymi usługami dostępnymi w naszej bibliotece.
 
Poprzez katalog biblioteczny INTEGRO https://opac.pbw.org.pl/integro możemy świadczyć dla Was następujące usługi:
·         zdalne wypożyczenia książek - możliwość zamówienia książek z dostawą przez kuriera na dowolny adres w Polsce. Zwrot książek do bibliotek możliwy jest tak jak obecnie, czyli osobiście, lub odesłanie książek przesyłką rejestrowaną,  
·         internetowe zamawianie skanów - mogą Państwo poprzez katalog elektroniczny zamówić skan fragmentu książki lub artykułu z czasopisma. Po wykonaniu skanu przez naszych pracowników plik można pobrać poprzez katalog elektroniczny, w portalu biblioteki w chmurze bibliotecznej lub z poziomu aplikacji mobilnej,
·         internetowe zamawianie kserokopii – w naszym katalogu mogą Państwo zamówić  kserokopię artykułów z czasopism lub fragmentów książki. Po uiszczeniu opłaty za usługę kserokopie takie mogą być wysłane za pośrednictwem kuriera lub czekać w wybranej bibliotece na osobisty odbiór,
·         zapisania się do biblioteki – jeżeli nie są Państwo naszymi czytelnikami możecie zapisać się do dowolnej Biblioteki przez Internet a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem profilu zaufanego ePUAP. Dzięki temu nawet bez osobistej wizyty mogą Państwo zostać naszymi czytelnikami i w pełni korzystać z naszych zasobów i usług.
 
Poprzez portal https://rzeszow.pbw.org.pl świadczymy usługi polegające na:
·         zgłaszaniu propozycji zakupowych z możliwością głosowania – po wypełnieniu krótkiego formularza mogą Państwo wskazać jakiej książki brakuje w naszych zbiorach. Inni czytelnicy mogą oddawać głosy na takie propozycje.
·         internetowej rezerwacji komputerów – jeżeli chcą Państwo popracować na komputerach udostępnionych w naszych placówkach możecie zarezerwować jeden z nich dla siebie i mieć pewność, że po przyjściu do biblioteki będzie on na Was czekał.
·         komunikacji z biblioteką – masz do nas pytanie? Możesz porozmawiać z nami przez czat dostępny na naszej stronie, a jeżeli biblioteka będzie zamknięta to możesz wysłać nam maila.

Zachęcamy do pobrania naszej darmowej aplikacji e-Biblioteki Pedagogiczne dostępnej na platformy mobilne
         
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store Pobierz z witryny Micosoft

Aby w pełni wykorzystać możliwości aplikacji należy zalogować się za pomocą danych (login, hasło) takich samych jak przy logowaniu się do naszego katalogu elektronicznego. W aplikacji mogą Państwo:
·         przeszukiwać katalog, 
·         zamawiać i rezerwować materiały biblioteczne do wypożyczenia, 
·         prolongować wypożyczone dokumenty,
·         sprawdzać dokumenty będących na Waszym koncie,
·         zamawiać skany czy kserokopie,
·         regulować należności wobec biblioteki.
Dodatkowo dzięki powiadomieniom w aplikacji będziecie Państwo na bieżąco informowani o wszelkich działaniach na Waszym koncie, a w szczególności o zbliżającym się terminie zwrotu, czy dostępności zarezerwowanych dokumentów.
Na naszej stronie www oraz facebooku będziemy systematycznie przybliżać poszczególne e-usługi i pokazywać ich przydatność.
 
Szczegółowe informacje dotyczące nowych e-usług znajdują się w Regulaminie świadczenia usług drogą elektroniczną.

Plakat - Spełniamy zINTEGROwane marzenia
 
 
 
Projekt Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne zrealizowany w ramach osi priorytetowej II. CYFROWE PODKARPACKIE działania 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.

Autor: Seweryn Kolano