WCAG do prezentacji: 7 maja, czyli … Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej
Slajd 1
Obraz: granatowe tło slajdu, po prawej stronie slajdu tekst, a po prawej stronie logo Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej
Tekst: 7 maja, czyli… Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej
Slajd 2
Obraz: granatowe tło slajdu, a na środku tekst
Tekst: Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej obchodzony jest corocznie 7 maja. Po raz pierwszy święto to zorganizowano w 2015 roku z inicjatywy ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia Telecentre Europe w ramach projektu „Wspieranie e-Aktywności Obywatelskiej w Unii Europejskiej”, finansowanego z programu Europa dla Obywateli.
W Polsce organizację wydarzenia koordynowały Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie.
Źródło:
Slajd 3
Obraz: granatowe tło slajdy, w górnym lewym rogu zdjęcie robota, po prawej stronie ruchoma grafika globusa.
Tekst: Cel powstania święta
Głównym celem Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej jest promowanie narzędzi elektronicznych umożliwiających obywatelom aktywne uczestnictwo w życiu publicznym. Święto ma na celu uświadomienie Europejczykom, że za pomocą Internetu mogą kontaktować się z instytucjami na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim, składać petycje, uczestniczyć w konsultacjach społecznych oraz angażować się w procesy decyzyjne .
Slajd 4
Obraz: granatowe tło slajdu, na środku tekst
Tekst: Dlaczego powstało to święto? W dobie cyfryzacji wiele aspektów życia przeniosło się do sfery online. Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej został ustanowiony, aby zachęcić obywateli do korzystania z dostępnych narzędzi cyfrowych w celu zwiększenia ich zaangażowania w sprawy publiczne. Pandemia COVID-19 dodatkowo uwydatniła znaczenie e-aktywności, umożliwiając kontynuowanie pracy, nauki oraz kontaktów społecznych w trybie zdalnym.
Źródło:
Slajd 5
Obraz: granatowe tło slajdu, po lewej stronie grafika robota
Tekst: Cele Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej
- Promocja e-partycypacji: Zachęcanie obywateli do korzystania z narzędzi internetowych umożliwiających udział w życiu publicznym, takich jak np.: składanie petycji czy udział w konsultacjach społecznych.
Źródło:
Tubachorzowa
Slajd 6
Obraz: granatowe tło slajdu, a na środku tekst
Tekst:
- Edukacja cyfrowa: Podnoszenie świadomości na temat możliwości, jakie daje Internet w kontekście załatwiania spraw urzędowych oraz uczestnictwa w procesach demokratycznych.
- Wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego: Ułatwienie obywatelom dostępu do informacji oraz narzędzi pozwalających na aktywne kształtowanie polityki na różnych szczeblach administracji.
Źródło:
Gov.pl
Kalbi.pl
Tubachorzowa
Info-Day.pl
Slajd 7
Obraz: granatowe tło slajdu, u góry grafika
Tekst: Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej
Święto to przypomina, że każdy obywatel ma możliwość wpływania na decyzje podejmowane na szczeblu lokalnym, krajowym i europejskim, a narzędzia cyfrowe stanowią w tym procesie nieocenione wsparcie.