Bookcrossing - Uwolnij książkę

Archiwum

BOOKCROSSING to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Idea bookcrossingu rodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Akcja ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bookcrossing
 

Przystępując do akcji BOOKCROSSING chcemy jeszcze bardziej przyczynić się do popularyzacji i promocji czytelnictwa, stwarzać modę na czytanie, także wśród dzieci i młodzieży.
Książki, które stoją na półkach są jedynie ozdobą, żyją dopiero wtedy, gdy znajdują Czytelnika, dzielmy się więc z innymi zostawiając je w różnych miejscach.
Na naszych półkach znajdują się książki z różnych dziedzin: literatura piękna, poezja, literatura dla dzieci i młodzieży, książki historyczne, biografie, poradniki, przewodniki oraz z psychologii, filozofii, socjologii. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Co roku obchodzimy również  Ogólnopolskie Święto Wolnej Książki, które przypada w czerwcu, staramy się, żeby w tym dniu na naszej półce pojawiło się jeszcze więcej interesujących tytułów.

Bieżące informacje o tytułach znajdujących się na półce można obserwować na Facebooku.

Zapraszamy do półek bookcrossingowych, które powstały w naszej bibliotece oraz jej filiach:
  • Rzeszów -  hol Wypożyczalni Książek i Zbiorów Audiowizualnych
  • Kolbuszowa - Półka bookcrossingowa
  • Leżajsk - Półka bookcrossingowa
  • Mielec - Półka bookcorssingowa
  • Sędziszów Małopolski - Półka bookcrossingowa
  • Strzyżów - Półka bookcrossingowa

Wypożyczalnia - hol - regały bookrossingu - uwolnij książkę

Autor: PBW