Wspieranie uczniów w wyborach edukacyjno – zawodowych

Leżajsk

Nauczyciele bibliotekarze z Sieci współpracy i samokształcenia oraz pedagodzy szkolni z powiatu leżajskiego uczestniczyli w dn. 08.11.2018 r. w warsztatach zorganizowanych przez PBW Rzeszów Filię w Leżajsku na temat: „Wspieranie uczniów w wyborach edukacyjno – zawodowych”.
Warsztaty przeprowadził Arkadiusz Nepelski - doradca, trener IMAGINE. Nauczyciele podczas warsztatów poznawali i opanowywali narzędzia, dzięki którym będą mogli wspierać uczniów w podejmowaniu mądrych i odważnych decyzji zawodowych.
Mogli również zapoznać się z propozycjami książek, jakimi dysponuje Biblioteka, a które mogą stanowić wsparcie w ich pracy z uczniami.
Kontynuacją spotkania z panem Nepelskim były warsztaty pt.: „Znajdź sposób na siebie”, w których uczestniczyli uczniowie kl. III Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku. Dzięki ciekawej formie prowadzenia zajęć oraz bardzo sugestywnej formie przekazu uczniowie mogli poznać swoje wewnętrzne predyspozycje, zainteresowania, wartości i osobowość, a także ich znaczenie w wyborze drogi życiowej.

Autor: Halina Szeliga, zdjęcia: Anna Majkut