Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy powiatu łańcuckiego

Łańcut

W dniu 11 grudnia 2019 r. w siedzibie  łańcuckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2019/2020 spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu łańcuckiego.

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z planem pracy zespołu, dyskutowali nad terminami i tematami szkoleń. W rezultacie wygenerowano również dodatkowe tematy do realizacji. W dalszej części szkolenia nauczyciele bibliotekarze zapoznali się z ofertą edukacyjną Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Kolejno omówiono udział nauczycieli w tegorocznej edycji Wielkiej Ligi Czytelników, której powiatowym koordynatorem jest Filia w Łańcucie. Nauczyciele bibliotekarze, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach tego konkursu dzielili się swoimi doświadczeniami i zachęcali do udziału pozostałych.

W ostatniej części spotkania zapoznano zebranych z e-usługami podkarpackich bibliotek pedagogicznych. Instruowano, w jaki sposób złożyć zamówienie na wypożyczenie zdalne z dostawą do domu, jak zamówić skan, czy kserokopię.

W spotkaniu uczestniczyło 16 nauczycieli bibliotekarzy.

Autor: Danuta Kolek, Zdjęcia: Danuta Kolek, Ewa Chudzik