Dzień Przedsiębiorczości

Łańcut

6 kwietnia 2022 r. był ogólnopolskim Dniem Przedsiębiorczości. Jest to akcja, która sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tym dniu młodzież szkół średnich ma możliwość wizyty w wybranym przez siebie miejscu pracy, aby zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o predyspozycjach, wykształceniu niezbędnych do wykonywania danego zawodu, a także zapoznać się ze specyfiką danego miejsca pracy.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Filia w Łańcucie miała przyjemność gościć w tym dniu dwie uczennice z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.
W ciągu dwóch godzin zostały oprowadzone po bibliotece, zapoznały się z regulaminem korzystania ze zbiorów i świadczenia e-usług, przepisami bhp i zasadami pracy w naszej placówce. Po zamówieniu książek przez katalog INTEGRO chciały samodzielnie wyszukać książki na półkach. Zadawały wiele pytań; interesowały się historią biblioteki, najstarszymi zbiorami, kroniką. Pytały także o historię budynku, w którym mieści się biblioteka.

Było to dla nich interesujące, nowe doświadczenie; na pożegnanie obiecały, że będą często do nas zaglądać. 

Autor: Ewa Chudzik