Dwa mózgi w szkole – dlaczego czasem trudno zrozumieć uczniów? – Powiatowa Konferencja

Łańcut

W dniu 8 czerwca 2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Łańcucie zaprezentowała nowości wydawnicze oraz publikacje poświęcone roli mózgu w uczeniu się oraz sposobach uczenia się  na Powiatowej Konferencji Szkoleniowej, zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Łańcucie. Konferencja towarzyszyła obchodom Jubileuszu 50-lecia Poradni.

Gościem Konferencji był dr Marek Kaczmarzyk z Uniwersytetu Śląskiego, nauczyciel i wykładowca, biolog, neurodydaktyk  i  memetyk, popularyzator nauki, twórca podręczników i programów szkolnych.

Spotkanie składało się z dwóch wykładów : Neurorozwój – dlaczego czasem trudno porozumieć się z uczniami? oraz: Pamięć i uwaga – dlaczego nie wszystko pamiętamy? W swoim wystąpieniu prelegent zaprezentował biologiczne odniesienie do procesu edukacji w odniesieniu do najnowszych osiągnięć neurodydaktyki.

W  Konferencji wzięło udział 150 osób, wśród nich: nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkolni, a także przedstawiciele samorządów z terenu powiatu łańcuckiego, dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych z terenu Podkarpacia, dyrektorzy i kierownicy placówek współpracujących z poradnią, a także przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Autor: Danuta Kolek