Hejt i mowa nienawiści - konferencja w Sędziszowie Młp.

Sędziszów Młp

Hejt i mowa nienawiści w Internecie - to tytuł konferencji, która została zorganizowana 21 września 2017 r. w Sędziszowie Młp. W ramach projektu „Surfer nie hejter – przeciwdziałanie internetowemu hejtowi i mowie nienawiści w Powiecie ropczycko – sędziszowskim”.

Konferencja składała się z czterech paneli: zjawisko hejtu wśród młodzieży, prawne/karne konsekwencje stosowania cyberprzemocy, hejt – osobiste i społeczne aspekty stosowania i doświadczania, oraz  jak zaangażować młodzież w walkę
z cyberprzemocą. Dopełnieniem była debata open space z udziałem młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono możliwym działaniom edukacyjnym, które mogłyby podnieść świadomość osób posługujących się mową nienawiści. Podkreślano bowiem, że osoby „hejtujące” często nie zdają sobie sprawy, że robią coś złego. Ważna jest więc  edukacja i pokazanie, że działania „hejterskie” są niewłaściwie i w każdym momencie można je porzucić.

Jedna z nauczycielek PBW Rzeszów Filii w Sędziszowie Młp. wzięła udział w tej konferencji, a odebrane treści będą pomocne dla organizowania w bibliotece pedagogicznej szeregu form dydaktycznych  poświęconych bezpiecznemu Internetowi.

Autor: PBW