Nasze nowe e-usługi – pobieranie kodów do Ibuk Libra - instrukcja

ABC Korzystania

Pobieranie kodów do Ibuk Libra

Ibuk Libra to serwis zawierający elektroniczne wersje książek naukowych publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa.
Czytelniku, jeśli nie ma w zbiorach biblioteki książki w wersji papierowej, albo jest aktualnie wypożyczona może znajdziesz ją w e-czytelni IBUK Libra. Centralny Indeks naszego katalogu INTEGRO zawiera zasoby wirtualnych czytelni: Ibuk Libra, Wolnych Lektur, Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej. Teksty, znalezionych w Wolnych Lekturach i PBC dokumentów od razu są dla Ciebie dostępne, bo są to biblioteki cyfrowe o otwartym dostępie, gromadzące utwory stare, które ze względu na wygaśnięcie majątkowych praw autorskich przeszły do domeny publicznej. W przypadku Ibuk Libra - repozytorium cyfrowego, gromadzącego zbiory współczesne, udostępniane przez autorów na licencjach otwartych, by z danego tytułu skorzystać powinieneś zalogować się do Ibuk-Libra. By skorzystać za darmo z wykupionych przez bibliotekę tytułów musisz pobrać kod dostępu/ kod PIN.
 
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie wraz z bibliotekami pedagogicznymi woj. podkarpackiego
(w Krośnie, Przemyślu, Tarnobrzegu i filiami) oraz bibliotekami pedagogicznymi woj. małopolskiego (w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu) utworzyły konsorcjum: Galicyjskie Biblioteki Pedagogiczne. Z dostępu do wszystkich wykupionych tytułów mogą korzystać za darmo czytelnicy wszystkich tych bibliotek, po pobraniu kodów dostępu/ kodów aktywacyjnych. Kody aktywacyjne można pobrać po zalogowaniu do portalu Podkarpackich Bibliotek Pedagogicznych i stronach domowych poszczególnych bibliotek sieci..
 
Pobieranie online kodu do IBUK Libra – kolejne kroki:
  • zaloguj się do portalu biblioteki lub multiportalu  PODKARPACKIE BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNE używając loginu (numer karty/ ID/PESEL/alias) i hasła takich samych jak do katalogu INTEGRO
  • przejdź do zakładki „e-usługi”
  • wybierz: „kody/vouchery”
  • pojawi się okienko: „IBUK Libra – PBW w Rzeszowie – zobacz więcej”
  • kliknij „Pobierz kod” na niebieskim polu i postępuj dalej jak w instrukcji
Kod PIN umożliwiający korzystanie z platformy IBUK Libra (http://libra.ibuk.pl).

Jak powiązać kod PIN z kontem myIBUK?
  1. Załóż konto myIBUK i zaloguj się do serwisu.
  2. Z opcji (prawy, górny róg) należy wybrać "Moje biblioteki".
  3. Naciśnij na guzik "+ DODAJ KOD PIN".
  4. Wpisz pobrany kod.
  5. Naciśnij "+ DODAJ".
Kod PIN należy przywiązać do myIBUK tylko raz.

Pomoc do serwisu IBUK Libra.

Autor: Wypożyczalnia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie