Aktualności - Sędziszów Młp

Półka bookcrossingowa w Bibliotece Pedagogicznej w Sędziszowie Małopolskim

Akcja bookcrossingowa w sędziszowskiej Filii PBW Rzeszów wystartowała 23 października 2012r. pod hasłem „Uwolnij swoje książki - dziel się z innymi!".

Jej celem było propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do różnego rodzaju lektury i ożywienie książek, które mogły być już zapomniane. Przygotowaliśmy specjalną półkę z uwolnionymi książkami oraz plakaty i ulotki. Każdy mógł wybrać sobie książkę i zabrać ją do domu. Początkowo na półce znajdowało się 170 książek, zostały tylko oklejone logo akcji, nie były jednak nigdzie rejestrowane, ani w żadnej innej formie nie był śledzony ich dalszy los.

Następnie akcja zmieniła się w „wakacyjną" – wiadomo wakacje to więcej czasu i do książki tak jakby nam bardziej po drodze. W każdy wakacyjny piątek, zachęcaliśmy do odwiedzenia "Ptasiej Biblioteki", gdzie czekały książki dla każdego. Umieściliśmy półki i drabinę biblioteczną J obok starego, pięknego świerka, a kiedy nie sprzyjała pogoda - w holu biblioteki.

Każdy mógł znaleźć coś nowego dla siebie, lub wymienić już przeczytaną książkę. Zainteresowanie młodzieży i dorosłych było duże. Wiele książek znalazło swojego czytelnika, a także przybyły nowe tytuły. Czytelnicy przyzwyczaili się wręcz do naszej akcji, chętnie książki wymieniali a nawet darowali w większej liczbie egzemplarzy. Przykładem tego jest dar jednego z panów - 270 tytułów z serii „Tygrysy". W przeważającej większości te książki znalazły już swojego czytelnika ale jeszcze jest ich sporo. Akcja budzi zainteresowanie, ma już swoje stałe miejsce w bibliotece, książek przybywa. Dokładamy; w różny sposób pozyskiwane tytuły, zachęcamy stałych i przygodnych czytelników. I ciągle mamy nadzieję, że ta akcja wpłynie na to, że czytać będziemy coraz więcej, a każda książka dostanie swoje kolejne życie. Akcja trwa - ZAPRASZAMY!