Znamy zwycięzców X Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla gimnazjów

„KSIĄŻKA I MOŻLIWOŚĆ CZYTANIA, TO JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH CUDÓW LUDZKIEJ CYWILIZACJI”- pod takim hasłem w dniu 17 maja 2017 roku w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu odbył się II etap X edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla uczniów gimnazjów. Konkurs zorganizowany został w roku szkolnym 2016/2017 przez Koło Mieleckich Polonistów i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie - Filia w Mielcu.

I etap Powiatowego Konkursu Czytelniczego odbył się w gimnazjach miasta i powiatu mieleckiego w dniu 25 kwietnia 2017 r., po którym każda szkoła wyłoniła po dwóch najlepszych uczniów, którzy przeszli do etapu II. W I etapie konkursu uczestniczyło 102 uczniów. Do II etapu zakwalifikowanych zostało 26 uczniów.

Laureatami konkursu zostali:  Oliwia Brach i Julia Ulaszek – Gim. nr 2 w Mielcu,  Oliwia Kalicka – Gim. w Pławie, Isabel Pietras i Kacper Bukała – Gim. w Radomyślu Wielkim, Karolina Zięba i Wiktoria Kokoszka – Gim. w Czerminie,  Samanta Majerczak i Faustyna Tomecka – Gim. nr 1 w Mielcu, Natalia Babula i Zofia Chajdaś – Gim. nr 4 w Mielcu, Klaudia Dzióbek i Joanna Barszcz – Gim. w Chorzelowie, Karolina Górska – Gim. w Tuszowie Narodowym, Faustyna Czaja – Gim. w Woli Mieleckiej, Gabriela Stachowicz - Gim. nr 3 w Mielcu.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 25 maja 2017r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Mielcu o godz. 13.00.

Serdecznie zapraszamy laureatów i finalistów.