Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla SP „Czytanie jest podróżą”

„Czytanie jest podróżą”- pod takim hasłem w dniu 19 kwietnia 2017 roku w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu odbył się II etap X edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs zorganizowany został w roku szkolnym 2016/2017 przez Koło Mieleckich Polonistów, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie - Filia w Mielcu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

I etap Powiatowego Konkursu Czytelniczego odbył się w szkołach podstawowych miasta i powiatu mieleckiego w dniu 07 marca 2017 r., po którym każda szkoła wyłoniła po dwóch najlepszych uczniów, którzy przeszli do etapu II. W I etapie konkursu uczestniczyło 111 uczniów. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 43 uczniów szkół podstawowych miasta i powiatu mieleckiego.

Laureatami konkursu zostali: Anna Schab - SP 1 w Mielcu, Hanna Kozioł i Paulina Jaromi - SP 3 w Mielcu, Magdalena Naróg i Julia Mrozik - SP 6 w Mielcu, Chantel Zygarlicka - SP 9 w Mielcu, Karolina Moskal - SP 11 w Mielcu, Dawid Ogorzałek - SP Trzciana, Anna Hyjek - SP Tuszów Narodowy Filia Grochowe, Szymon Turkosz SP Malinie, Karolina Batog – SP Tuszyma, Mirosława Wójcik i Julita Komaniecka – NSP Mielec, Wiktoria Kawa – SP Jamy, Patrycja Skwara – SP Wampierzów, Mateusz Ziobro – SP Wola Wadowska, Ewa Zawadzka i Jakub Ciemięga – SP Jaślany, Weronika Leśniak i Martyna Paterak – SP Czajkowa, Dominika Miga – ZSP Wadowice Górne.

Konkurs ma na celu rozbudzanie pasji czytania i świadomości czytelniczej, popularyzację serii wydawniczych, książek dla dzieci i młodzieży, zachęcanie do korzystania z bibliotek, wzbogacanie słownictwa związanego z książką i biblioteką oraz rozwijanie twórczego myślenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy!