Wielka Liga Czytelników w Mielcu

21 kwietnia 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filia w Mielcu odbył się półfinał wojewódzki III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników 2016/2017. Konkurs zorganizowało po raz kolejny Stowarzyszenie „Wielka Liga” z Katowic, którego celem jest promowanie wartości rodzinnych i mody na czytanie. Koordynatorem wojewódzkim konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie. Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęła Pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty.

W eliminacjach w Mielcu udział wzięli uczniowie następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa w Brniu Osuchowskim – drużyna z klas 4-6 w składzie: Klaudia Kierys, Anna Padykuła i Wiktoria Wróbel.
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu – drużyna z klas 1-3 w składzie: Magdalena Demidowska, Michał Krempa i Natalia Bujak  oraz drużyna z klas 4-6 w składzie: Nadia Bogdan, Patryk Drop i Wiktoria Urbańska-Ćwięka.
  • Szkoła Podstawowa w Przecławiu – drużyna z klas 1-3 w składzie: Gabriela Halik, Maksymilian Skop i Cezary Smoleń oraz drużyna z klas 4-6 w składzie: Julia Olejarz, Aleksandra Wąż i Wiktoria Więch.
  • Szkoła Podstawowa w Rzemieniu – drużyna z klas 1-3 w składzie: Jakub Harla, Maja Michalik, Jan Kołata oraz drużyna z klas 4-6 w składzie: Konstancja Bielecka, Igor Zaręba, Julia Niedbała.
  • Szkoła Podstawowa w Tuszymie – drużyna z klas 1-3 w składzie: Natalia Ozimek, Emil Paszko i Jakub Pezda.

W czasie 70 minut uczniowie klas 1-3 odpowiadali na pytania związane z książką Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski miś", natomiast uczniowie klas 4-6 rozwiązywali test w oparciu o książkę Alfreda Szklarskiego „Tomek na Czarnym Lądzie". Po napisaniu testu i wręczeniu dyplomów, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zapoznali się z ofertą biblioteki oraz obejrzeli pokonkursową wystawę prac „Mnie ta ziemia od innych droższa”.