Aktualności - Leżajsk

Warsztaty dla miłośników języka polskiego

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku,  przygotowujący się do ogólnopolskiej olimpiady z języka polskiego wraz z opiekunem panią Beatą Prościak, uczestniczyli w spotkaniach warsztatowych zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie Filię w Leżajsku.

Skuteczne wyszukiwanie informacji oraz serwisy poświęcone literaturze, kulturze i sztuce były przedmiotem trzech spotkań (30.10.2017, 09.11.2017 i 14.11.2017 r.). Młodzież w sposób praktyczny  zaznajomiła się z katalogami Opac - Integro, Bibliografią, otrzymała kody do IBUK LIBRA – wirtualnego księgozbioru (do  części którego Pedagogiczna Biblioteka ma wykupiony dostęp). Serwisami: Wolne lektury, Polona, Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej, Staropolska, Culture.pl . Multiwyszukiwarkami:  Europeaną, Federacją Bibliotek Cyfrowych.

Młodzież to bardzo wymagający czytelnik, który intensywnie korzysta z  Internetu i ciężko go zaskoczyć. Nam się udało,  prezentowane źródła wiedzy i informacji zaimponowały naszym uczestnikom warsztatów.

Zapraszamy wszystkich chętnych.