Aktualności - Leżajsk

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ PODOBIŃSKĄ

19 października 2017 r.  w  leżajskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie  uczniowie klasy III   wraz  z panią Bożeną Zygmunt uczestniczyli w spotkaniu z panią Magdaleną Podobi ńską - autorką wierszy dla dzieci i dorosłych. Jej utwory są wyświetlane na fasadzie budynku w Krakowie przy ul. Brackiej 1, w ramach edukacyjnego projektu poetyckiego eMultipoetry.

Najmłodsi zaś wiersze pani Magdaleny odnajdą na stronach internetowych: Wiersze i wierszyki dla dzieci.pl oraz Poczytamy razem.pl.

Młodzi czytelnicy  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku z zaangażowaniem i śmiałością uczestniczyli w spotkaniu, gdyż wiersze czytane przez autorkę opowiadały o psotach i zabawach dzieci. Pluszowi towarzysze naszej poetki : wilk, żółta kaczuszka i różowa lalka - bohaterowie czytanych utworów, zachwyciły najmłodszych, a szczególnie Miś Paddinkton, który przekazała dla dzieci przez ręce pani Magdaleny słodkie owocowe cukierki.  Rymy też już nie stanowią dla naszych milusińskich problemu, bo dzieci pięknie   poradziły sobie z rymowanym  zadaniem. Szczęśliwe trzymając w ręce  małą   książeczką  z utworami poetki , opuściły budynek biblioteki, obiecując , że chętnie jeszcze nas odwiedzą.