Aktualności - Leżajsk

III Powiatowy Konkurs Plastyczny rozstrzygnięty.

W dniu 07 czerwca 2017 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród  i wyróżnień w III Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bohaterowie naszych lektur”.  Konkurs przeprowadziła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie Filia w Leżajsku.   

Celem jego było m.in. rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz twórczej inwencji dziecka poprzez plastyczną wypowiedź w różnych technikach plastycznych. Promowanie pozytywnych wzorców zachowań budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji  udział wzięło 16 szkół z powiatu leżajskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku i Świetlica Środowiskowa  w Woli Zarczyckiej, nadsyłając aż 326 prac. 

Na wręczenie nagród  i wyróżnień przybyło wraz z opiekunami 30 laureatów .

Uroczystość uświetnił  teatrzyk „Moda na książkę”  wykonany przez  uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku pod opieką pani Marii Ostolskiej.

Po przedstawieniu nastąpiła najważniejsza dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym część programu czyli  wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Leżajsku.

 

 Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!