Wielka Liga Czytelników - półfinał w Łańcucie

W piątek 21 kwietnia 2017 r. w PBW – Filii w Łańcucie odbył się półfinał (etap wojewódzki) Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.  Biblioteka Pedagogiczna w Łańcucie gościła 9 uczniów wraz z opiekunami z dwóch szkół powiatu łańcuckiego:  Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II Zespół Szkół w Kraczkowej (drużyna z klas 1-3 i 4-6)  oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie (drużyna z klas 1-3). Półfinaliści  w 3-osobowych  drużynach  odpowiadali na szczegółowe pytania do lektur, które wcześniej czytali:  „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej (klasy 1-3) oraz „Tomek na Czarnym Lądzie” Alfreda Szklarskiego (klasy 4-6).  Po zakończeniu testu uczniowie udali się na poczęstunek, zorganizowany przez PBW - Filię w Łańcucie, następnie  obejrzeli wystawę książek adresowaną do dzieci pt. „Książka moim przyjacielem”.

Opiekunem dwóch drużyn ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Kraczkowej była nauczycielka Halina Magoń, zaś drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie nauczycielka Elżbieta Pochopień.

Organizatorem głównym tego konkursu było Stowarzyszenie Wielka Liga Czytelników z Katowic, zaś Koordynatorem Wojewódzkim była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie przy współpracy pozostałych placówek z sieci Podkarpackich Bibliotek Pedagogicznych.