Aktualności - Rzeszów

ROZSTRZYGNIĘCIE VI PODKARPACKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniach 28 lutego – 08 marca 2017 roku odbyły się przesłuchania międzyszkolnego etapu VI Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, do którego zakwalifikowanych zostało 244 uczniów.
W I etapie w eliminacjach szkolnych uczestniczyło 3189 uczniów, z 87 miejscowości, ze 155 szkół województwa podkarpackiego ze wszystkich etapów kształcenia.

Komisja konkursowa w składzie:

  • Bąk Renata
  • Fostakowska Anna
  • Gębarowska Marta
  • Gębarowska Teresa
  • Kluk-Wisz Edyta
  • Leśniewska Anna
  • Mach Jolanta
  • Niemaszek Jan
  • Piętak Iwona
  • Tenerowicz Mariusz
  • Szczypta Bernadeta
  • Wróbel Barbara

wyłoniła 69 finalistów (18 nagród głównych ; 51 wyróżnień). Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

NAGRODZENI:

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I-III

Przesłuchania:

  • 28.02.2017, 01.03.2017 – PBW Rzeszów

I miejsce – Klaudia Pietkiewicz

II miejsce – Tymoteusz Żmuda

III miejsce – Wiktoria Dziedzic

Wyróżnienia:

  1. Wanesa Surman
  2. Julia Wolak
  3. Paulina Szykuła
  4. Urszula Wilk
  5. Ilona Karasińska
  6. Karolina Rzedzicka
  7. Aleksandra Kasprzak
  8. Antonina Socha
  9. Karol Olechowski
  10. Daria Zielińska
  11. Wiktoria Tebin
  12. Magdalena Kuraś
  13. Lena Krochmal
  14. Noelia Dobrowolska
  15. Julia Magryś
  16. Kacper Sikorski
  17. Milena Malinowska
  18. Ignacy Wójcik

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. 4-6:

Przesłuchania:

  • 01-02.03.2017 – PBW Rzeszów

I miejsce – Amelia Wota ex aequo Ilia Augustyn

II miejsce – Mateusz Krupa ex aequo Wiktoria Występek

III miejsce – Jadwiga Strzelec ex aequo Katarzyna Ruman

Wyróżnienia:

 

  1. Wiktoria Pelc
  2. Łukasz Cal
  3. Apolonia Kawa
  4. Marta Mucha
  5. Patrycja Świąder
  6. Aleksandra Sandomierska
  7. Szymon Maziarz
  8. Katarzyna Mazur
  9. Jan Tarczoń
  10. Zofia Wach
  11. Weronika Pałys
  12. Klaudia Kierys
  13. Julia Micał
  14. Oliwia Wicher
  15. Natalia Szura
  16. Michał Stępniak
  17. Jakub Micał

 

GIMNAZJUM:

Przesłuchania:

  • 01.03.2017 – Polskie Radio Rzeszów

 

I miejsce – Aleksandra Szczepan

II miejsce – Stanisław Sławiński

III miejsce – Julia Mazur ex aequo Iga Misa

Wyróżnienia:

 

  1. Aleksandra Okoń
  2. Kaja Kluba
  3. Jakub Styś
  4. Kacper Moszumański
  5. Mikołaj Kusy
  6. Magdalena Paź

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

Przesłuchania:

  • 08.03.2017 – Polskie Radio Rzeszów

 

I miejsce – Szymon Dorak

II miejsce – Karolina Ciejka ex aequo Martyna Zawalska

III miejsce –  Paulina Oleszkowicz ex aequo Agnieszka Grzyb


Wyróżnienia:

  1. Weronika Szymczycha
  2. Grzegorz Gielarek
  3. Weronika Paterek
  4. Aleksandra Jakubowska
  5. Magdalena Guzior
  6. Dominika Pasoń
  7. Natalia Cużytek
  8. Arkadiusz Gąsior
  9. Natalia Ochab
  10. Tomasz Stachyra

 

Gala finałowa odbędzie się w kwietniu. 
O terminie i miejscu poinformujemy drogą e-mailową (na adresy podane
w formularzach zgłoszeniowych) oraz na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.