Aktualności - Rzeszów

Tak było „...na werandzie chwil…”

„…na werandzie chwil” - 20 kwietnia 2016 roku

 Wypożyczalnia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie

       W to kwietniowe popołudnie, miłośnicy poezji i muzyki: zaprzyjaźnieni z naszą wypożyczalnią czytelnicy, zaproszeni przez występujących goście, i my - pracownicy biblioteki mieliśmy przyjemność przenieść się „na werandę chwil”.

        Po powitaniu przez kierownika wypożyczalni gości, przedstawieniu autorki i pozostałych uczestników spektaklu to już tylko poezja i muzyka wypełniły następne godziny. Wiersze Jolanty Mach interpretowali: Autorka  i Filip Łach (tegoroczny maturzysta z I LO w Rzeszowie. Pani Jolanta poprosiła Filipa o wzięcie udziału i przeczytanie wybranych wierszy -  nie bez powodu. Brawo, Filipie!

       Zamiast o poezji gościa pisać, poniżej zamieszczamy kilka spośród zaprezentowanych podczas tego spotkania wierszy, wybranych przez samą Autorkę:

Wiersze Jolanty Mach można przeczytać na:

„Podróżuję śladami słów zamkniętych w poezji”

„Jolanta Mach- poezja religijna”

 

        Dopełnieniem poezji, tego wieczoru była współbrzmiąca z nią muzyka. Oto tytuły utworów, które na skrzypcach zagrała uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej ZSM nr 2 w Rzeszowie, Aleksandra Krawczyk: „Menuet” - Luigi Boccherini, „Allemanda” - Arcangelo Corelli, „Wesele”- Stieczenko. Gratulujemy występu najmłodszej uczestniczce tego wieczoru. Pięć piosenek („Być kobietą’, „Ocalić od zapomnienia”, „Lubię smutek pustych plaż”, „Opadły mgły”, „W moim magicznym domu”) które również znalazły się w scenariuszu z ogromnym wdziękiem i naturalnością, po prostu pięknie zaśpiewała Patrycja Chmiel, uczennica drugiej klasy I LO w Rzeszowie.

     Dziękujemy głównej bohaterce wieczoru oraz  Aleksandrze, Patrycji i Filipowi, bo udział każdego z nich był powodem wielu naszych wzruszeń. Dziękujemy też p. Jolancie za podarowany naszej bibliotece tomik Jej poezji. I dziękujemy wszystkim, którzy byli tam razem z nami.

         Jolanta Krzosa

 Fotorelacja z tego wieczoru:

Dziękuję wszystkim pracownikom Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy przyczynili się do stworzenia magicznej, rodzinnej atmosfery. Ten wieczór na zawsze zamieszka w mojej duszy wraz ze wspomnieniami, do których z pewnością będę powracać. Wciąż słyszę tę muzykę, która tak pięknie spacerowała pośród moich wierszy. Pragnę złożyć szczery pocałunek wdzięczności na policzku występującej wraz ze mną młodzieży. Dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili swoją Osobą. Mam nadzieję,  że ten wyjątkowy czas był miłym i subtelnym spacerem  po ogrodzie mojej duszy.

                                                                                                 Jolanta Mach