Aktualności - Rzeszów

TAK PISZĄ UCZNIOWIE. STUDENT-ŻAK PISZE TAK. PODZIEL SIĘ Z INNYMI SWOIM TEKSTEM

DRODZY NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE, STUDENCI, zachęcamy do przysyłania na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. napisanych przez Was lub Waszych uczniów prac pisemnych, np. wypracowań szkolnych (uczniowie, nauczyciele) lub fragmentów Waszych (studenci) prac licencjackich, magisterskich. Chodzi o te, z których jesteście zadowoleni, którymi chcielibyście się podzielić z innym, a może nawet nimi pochwalić.
 
Zasady uczestnictwa w przeglądzie prac:
 
Zapraszamy:
  • ​Uczniów i nauczycieli:
                o   klas I - III szkół podstawowych
                o   klas IV - VI szkół podstawowych
                o   gimnazjów
                o   szkół ponadgimnazjalnych
  • ​Studentów filologii polskiej
Uczestnicy przesyłają do 31 stycznia 2016 roku, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
prace w formacie PDF (mogą to być skany oryginalnych, pisanych odręcznie prac, jeśli pismo jest naprawdę czytelne lub przepisane w Wordzie) a w treści maila-metryczkę (temat/tytuł i forma pracy, szkoła i klasa/uczelnia i stopień kierunek studiów, opiekun pracy, imię i nazwisko, adres do korespondencji)
 
Kryteria oceny prac:
  • ​zgodność z tematem
  • zachowanie wymaganej formy
  • poprawność językowa
  • jasność przekazu/trafność sformułowań/prostota
  • oryginalność ujęcia tematu
  • ciekawa forma przekazu
  • różnorodność słownika i składni
Pięć najlepszych tekstów (po jednym z każdej kategorii) zamieścimy na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Dla autorów najlepszych prac - nagrody, a dla wszystkich uczestników i opiekunów prac dyplomy i podziękowania (będą do odebrania w Wypożyczalni, przy ul. Gałęzowskiego 4). Nadesłanie pracy równoznaczne jest z oświadczeniem, że jest się jej autorem, napisało się ją samodzielnie! W gablotach Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie przygotujemy wystawę wszystkich nadesłanych prac, tak by odwiedzający nas czytelnicy mogli je przeczytać.
 
Kontakt: tel. (17) 862-04-73; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
To co zachodzi pomiędzy myślą/pomysłem autora, a tekstem,
jeden z jurorów konkursu poprzednio przez nas organizowanego,
Paweł Fortuna (autor wielu książek naukowych i popularnonaukowych, kompozytor
i autor tekstów piosenek, najbardziej chyba znany szerokiemu gremium jako współautor 
muzyki do albumu Dziewczyna Szamana) opisał tak:
"...Początkowo jest rodzajem tęsknoty, cichym wołaniem, które czeka na rezonans Twojego serca i umysłu. Wystarczy skierować ucho we właściwą stronę, częściej spacerować i nieco zamilknąć. A potem szybko okazuje się, że nie można już nie pisać. Jedno odkrycie pociąga za sobą kolejne. Podróż jest fascynująca i tajemnicza. Czasem szlak jest ubitym traktem, a innym razem trzeba się przedzierać przez gęstwinę lian i krzewów. Szybko okazuje się, że każda literka, fikuśny ślad farby drukarskiej na pragnącym zachować neutralność papierze, mieści w sobie cały kosmos rozterek, decyzji, sinusoidę polotu i twórczej niemocy. Po tych śladach pójdą inni i oczywiście zrobią to po swojemu. Niektórzy pośpiesznie, ale inni będą stąpali uważnie, słowo po słowie. Będą też tacy, którzy chętnie powrócą w te miejsca i za każdym razem będą mieli wrażenie, że są u siebie. I to wszystko jest możliwe…"