Aktualności - Rzeszów

Spotkanie autorskie z Panią Stanisławą Bełch

Dnia 15 października w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie gościliśmy rzeszowską pisarkę  panią Stanisławę Bełch.

Pani Bełch jest autorką książeczek dla dzieci pt."Wesołe historie" oraz "Snip i Kocio". Było to już kolejne spotkanie z bohaterami „Wesołych historii” a uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy I B Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Rzeszowie. Pani Stanisława opowiedziała jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, skąd czerpie pomysły do swoich książek oraz dlaczego pisze właśnie dla najmłodszych. Uczniowie wysłuchali trzech opowiadań przeczytanych przez autorkę, później zadawali  mnóstwo pytań dotyczących bohaterów książeczek, ich dalszych losów, pytali o nowe pomysły autorki na kolejne książki. Pani Stanisława chętnie odpowiadała na pytania uczniów , zachęcała ich również do pisania własnych opowiadań.
Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić wybrane książeczki  wraz z autografem i dedykacją  autorki.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie pragnie serdecznie podziękować Pani Stanisławie Bełch i życzy jej twórczej weny na dalsze lata.

 

GALERIA ZDJĘĆ: